Zyrtare: Fulham bie nga Premier Liga

Futboll 10 Maj 2021 23:36

Skuadra e Fulham matematikisht ka rënë nga Premierliga dhe sezonin tjetër do të luaj në ‘Championship’, shkruan Insporti.

Sonte, Fulham u mposht me rezultat 0:2 nga Burnley. Kjo humbje do të thotë se edhe matematikisht ata do të bien nga Premier Liga.

Pas 35 xhirove, Fulham ka arritur të grumbulloj vetëm 27 pikë.

Ndryshe, përveç Fulham nga Premierliga gjithashtu kanë rënë edhe West Brom dhe Sheffield Unitedi. /Insporti.com

-->