Zyrtare: Juventusi nënshkruan me talentin korean

Futboll 02 Shtator 2019 18:27

Juventusi ka transferuar sulmuesin Han Kwang-song nga Cagliari.

Lojtari ka kaluar te “Zonja e Vjetër” në formë huazimi me opsion blerjeje.

20-vjeçari ishte pjesë e Cagliarit nga viti 2015 dhe ishte koreanoveriori i parë që luante në Serie A.

Han në dy sezonet e fundit ishte i huazuar te Peruggia në Serie B, ku realizoi 11 gola në 39 paraqitje.

-->