ZYRTARE: KB Bashkimi transferon Valon Bunjakun

Superliga 02 Korrik 2021 13:13

Basketbollisti Valon Bunjaku është lojtari më i ri i KB Bashkimit.

Bunjku u transferua nga KB Golden Eagle Ylli ku në sezonin e fundit e fitoi titullin e Superligës së Kosovës me therandasit.

23 vjeçari pati një mesatare prej 18.6 pikësh, 7.3 kërcime dhe 4.1 asistime në sezonin që lamë pas.

Bashkimi ka njoftuar përmes llogarisë zyrtare në Facebook për transferimin e Bunjakut.

-->