Zyrtare: KB Peja nënshkruan me Darius Washingtonin

Superliga 11 Mars 2022 11:22

KB Peja ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me lojtarin me shumë përvojë, i pozitës play, Darius Washington, shkruan Zeri.info.

Lajmi u konfirmua nga faqja zyrtare e klubit, përmes një postimi në “Facebook”.

Veterani nga amerika ishte pjesë e San Antonio në NBA dhe po ashtu e shumë ekipeve të njohura evropiane, si: PAOK, Aris, Galatasaray, Roma, Turk Telekom etj.

Postimi i plotë i KB Pejës:

Zyrtare: KB Peja nënshkruan me Darius Washington.

KB Peja njofton se ka arritur marrveshje me lojtarin me shumë përvojë, i pozitës play, Darius Washington.

Veterani nga amerika ka një përvojë të madhe në ligat më të forta Botrore. Ai ishte pjesë e San Antonio në NBA dhe poashtu e shume ekipeve te njohura europjane si: PAOK, Aris, Galatasaray, Roma, Turk Telekom etj.

Ai ka arritur te jetë top koshashënues në Ligen Turke, EuroCup, 2 herë kampion në Ceki, MVP Final në Ceki e shumë suksese tjera.

Sezonen e fundit, Darius ishte pjese e elites së Belgjikes.

Welcome Darius!

Mirë se vjen Darius!.

-->