Zyrtare: Keisuke Honda befason me ekipin e ri

Futboll 06 Gusht 2018 11:08

Mesfushori i njohur i Kombëtares së Japonisë, Keisuke Honda, është bërë me skuadër të re, transmeton Insporti.

‘Sportmediaset’ shkruan se ish-futbollisti i Milanit është zyrtarizuar sot si futbollist i skuadrës nga Australia, Melbourne Victory.

32-vjeçari në edicionin e fundit luajti në Meksikë te ekipi i Pachucas.

Nagoya Grampus, VVV-Venlo, CSKA Moscoë dhe Milan janë klubet në të cilët është aktivizuar gjatë karrierës së tij Honda.

Honda mori pjesë me Japoninë edhe në Kampionatin Botëror që u organizua në këtë verë në Rusi. /Insporti.com/

 

 

-->