Zyrtare: Konfirmohen mungesat e Real Madridit për Superkupën e Spanjës

Futboll 06 Janar 2020 19:09

Përvec Eden Hazardit, edhe Karim Benzema dhe Gareth Bale do të mungojnë kundër Valencias të mërkurën, por edhe në finale të Superkupës – nëse Los Blancos ia dalin fillimisht në gjysmëfinale.

Real Madridi ka kofnirmuar gjatë ditës së sotme se “Gareth Bale ka një infeksion në hundë (sinus), dhe se rikuperimi i tij do të monitorohet”.

Derisa Karim Benzema, vuan nga disa shqetësime, pas ndeshjes me Getafen dhe që të dy, bashkë me Eden Hazardin që mungon që një kohë, s’do të luajnë kundër Valencias.

Në rast të një triumfi, Rerali në finale të shtunën luan me fituesin e duelit Barça-Atletico dhe s’do t’i ketë këta lojtarë as për atë ndeshjes.

Lojtarët e ftuar nga Zidane:

-->