ZYRTARE: Ole Gunnar Solskjaer vazhdon kontratën me United

Futboll 24 Korrik 2021 13:41

Manchester United ka njoftuar se menaxheri, Ole Gunnar Solskjaer e ka vazhduar kontratën.

Solskjaer ka nënshkruar kontratën e re me kohëzgjatje tri vjeçare që do ta mbajë norvegjezin në “Old Trafford” të paktën deri në vitin 2024.

“Të gjithë e dinë ndjesinë që kam për këtë klub dhe jam i kënaqur që kam nënshkruar kontratën e re”, tha Solskjaer.

“Është një kohë emocionuese për Manchester United, ne kemi ndërtuar një skuadër me një ekuilibër të mirë të të rinjve dhe lojtarëve me përvojë të cilët janë të etur për sukses. Kam një ekip fantastik rreth vetes dhe mezi pres që sezoni i ri të fillojë e të luajmë në Old Trafford”, përfudnoi Ole Gunnar Solsjkaer.

-->