Zyrtare: Publikohet orari i ndeshjeve të javës së parë në IPKO Superligë

Futboll 13 Gusht 2019 13:53

Këtë fundjavë do të nisë edicioni i ri i garave në IPKO Superligën e Kosovës dhe tashmë është caktuar termini i ndeshjeve të javës së parë.

Tri ndeshje do të zhvillohen të shtunën, derisa tri të tjera të dielën, bën të ditur FFK-ja, transmeton Insporti

Kampioni aktual, Feronikeli, e nis stinorin e ri në ndeshjen derbi kundër Drenicës.

Derbi lokal po ashtu do të ketë në kryeqytet, ku takohen Flamurtari e Prishtina.

Ky është orari i ndeshjeve:

E shtunë, 17 gusht, në orën 17:00

Feronikeli – Drenica
Flamurtari – Prishtina
Llapi – Vushtrria

E diel, 18 gusht, në orën 17:00

Drita – Ferizaj
Trepça’89 – Gjilani
Dukagjini – Ballkani

-->