Zyrtare: Salah është lojtari i vitit në Premier Ligë – mbërrin konfirmimi dhe urimet

Futboll 13 Maj 2018 10:23

Futbollisti i Liverpoolit Mohamed Salah është votuar Lojtari i Vitit në Prmier Ligë. Ylli egjiptian shkëlqeu këtë edicion me fanellën e Liverpoolit duke realizuar 31 gola vetëm në Premier League.

Sot zhvillohet xhiroja e fundit në Premier Ligës ku Liverpoolin e pret në shtëpi Brightonin, ndërsa një gol i Salahut do të thyente rekordin për më së shumti gola në Premier League.

Salah sot është zgjedhur ‘Lojtari i Vitit’ në Angli nga EA SPORTS FIFA, duke u bër ëegjiptianiu i parë që e merr këtë çmim.

Mirëpo, për kët futbollist, kjo nuk do të jetë përmbyllja e sezonit, meqë shpreson që në finalene madhe të Kievit, të mund të ditojë edhe Ligën e Kampionëve, me ekipin e tij.

Kundërshtar i Liverpoolit në finale, është Real Madridi.

-->