Zyrtare: Shtyhet ndeshja mes Tottenhamit dhe Arsenalit

Futboll 15 Janar 2022 16:16

Derbi i Londrës së Veriut mes Arsenalit dhe Tottenhamit edhe zyrtarisht është shtyrë, njofton Insporti.

Takimi që ishte planifikuar të zhvillohej të dielen është shtyrë, kjo shkaku i mungesave të shumta për arsye se futbollistët janë infektuar me Covid19.

Premierliga angleze ka pranuar kërkesën e Arsenalit për ta shtyrë ndeshjen.

Arsenali bëri kërkesë ta shtyjë ndeshjen për shkak të mungesave të shumta – shkaku i COVID-19 dhe atyre që janë të angazhuar në Kupën e Afrikës.

Ende nuk është caktuar se kur do të zhvillohet kjo ndeshje

-->