Zyrtare: Skuadra kosovare vendos për trajnerin e ri

Superliga 13 Shtator 2018 18:11

Klubi kosovar e ka zyrtarizuar trajnerin e ri, raporton Insporti.com.

Skuadra i Lipjanit ka arritur marrëveshje me trajnerin Blerim Krasniqi i cili do ta drejtojë ekipin në edicionin e ardhshëm në Superligë.

KB Mabetex, KB Kastrioti janë klubet që i ka drejtuar më parë Krasniqi.

Ky klub i ka zyrtarizuar edhe katër basketbollistë të rinj,.Styacey Lambert, Kevin Philips, Maurice Williams dhe Musab Mala janë përforcimet e reja të ekipit.

Lexoni më poshtë njoftimin e klubit

ZYRTARE!

Pas një pune dhe angazhimi të jashtëzakonshëm të kryesisë së klubit, erdhi koha të bëjm publike më të rejat në klub,

Po e fillojmë me marrëveshjen që klubi e arriti me trajnerin Blerim Krasniqi => trajner me shumë përvoj në ekipet elitare të basketbollit: KB Mabetex, KB Kastrioti, e shumë gjeneratave të reja Welcome ”Blleki”.

LOJTARËT:

  1. STACEY LAMBERT / 204cm / Cameron University / USA!
  2. KEVIN PHILIPS / 201cm / Goshen University / USA!
  3. MAURICE WILLIAMS / 196CM / Sterling University / USA!
  4. MUSAB MALA / 185CM / KB Trepca, KB Borea / Kosovë!