Zyrtare: Steven Bergwijn në Tottenham Hotspur

Futboll 29 Janar 2020 11:45

Anësori 22 vjeçar i PSV-ës, Steven Bergwijn ka nënshkruar për Tottenham Hotspur.

Lajmin e ka komunikuar klubi anglez në faqën e tyre zyrtare. Bergwijn ka nëshkruar kontratë pesë vjeçare dhe do ta mbajë numrin 25.

Mesfushori  ka fitur 3 tituj me ekipin e PSV-ës në Holand, duke u paraqitur në 149 takime, në të cilat ka realizuar 31 gola.

Bergwijn ka debutuar me kombëtaren holandeze në tetor të vitit 2018, dhe deri tash numron 9 paraqitje me tulipanët./Insporti.com/

-->